BILGISELI LOGO FINALL-01

Batıkent’de kurulmuş mesleğine değer veren, gelişime açık, saygı ve sevgiyi inşa etmiş bir eğitim kadrosuyla Bilgiseli Anaokulunda olmanın ayrıcalığını yaşatmak istiyoruz.

BİZ KİMİZ?

Çocuklarımız için her zaman çözüm odaklı, katı disiplinden uzak, emekle ve önemseyerek, bilgi-ahlak-sevgi anlamında öncü ve pedagojik eğitime önem veren kadromuzla “Her çocuk özeldir” ilkesinden yola çıkarak bireylerin içlerinde saklı cevherleri keşfetmek, o küçücük kalplere pozitif bilgiler ve manevi değerlerle kalıcı dokunuşlar yapabilmek, öz güveni tam, sorgulayan, davranışlarını kontrol edebilen, kendisiyle barışık, toplumsal erdemi yakalamış, ahlak kurallarını benimsemiş, inançlı, kararlı ve saygılı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Bilgiseli ailesiyiz.

2007 yılında eğitim yolculuğuna çıkan okulumuz “Sevgiyle açılan eğitim kapınız” sloganıyla sizleri bekliyor.

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Anaokulumuzda 8 farklı zeka alanında gelişimin desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda çocuk tabiatı dikkate alınarak davranış kazanım merkezli plan uygulamaları ve proje tabanlı eğitim benimsenmiştir.

Çocuklarımızın zihinsel, psikolojik ve bedensel eğitimini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan Bilgiseli Anaokulu görsel, işitsel ve kinestetik (dokunma, tad alma duyuları ve beden ile ilgili) etkinlikler yoluyla eğitimin önemine inanmaktadır.

Her çocuğun her alanda üstünlük gösteremeyeceği gerçeğine dayanarak çocuklarımızı gözlemliyor ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyoruz.
Okulumuzda eğitimde hedeflenen gelişimleri sağlamak amacıyla “Öğrenci Gelişimini İzleme Programı” uygulanmaktadır. Bu programda her öğrenci için bilginin hatırlanması değil bilginin kazanıma dönüşmesini hedefleyen ölçümler yapılmaktadır.

Çocuklarımıza iç disiplin kazandırarak “Doğru Çalışma Alışkanlığı” edinmeleri ve bu edinimleri geliştirmeleri için fırsat tanıyoruz. Ayrıca bireysel gelişimlerin takip edildiği, kişisel testler ile eğitimin desteklendiği, birey olarak öğrencinin tanındığı portfolyo çalışmaları ile öğrencileri tanıyor ve gelişim aşamalarını gözlemleyebiliyoruz.

Bilgiseli Anaokulu İletişime Geçin! Arayın